jubileusz 1Ostatni weekend wakacji był dla nauczycieli, uczniów i absolwentów szkoły szczególnym czasem, świętowaliśmy bowiem 70. rocznicę założenia naszej placówki.
Obchody jubileuszu rozpoczęły się w sobotę 29 sierpnia o godz. 17:00 na sali koncertowej. Dyrektor Andrzej Kucybała powitał licznie zgromadzonych gości, wśród nich Prezydenta Miasta, Jacka Krywulta, księdza biskupa Pawła Anweilera, pełnomocnika prezydenta ds. kultury, Wojciecha Michniowskiego, naczelnika Wydziału Kultury, Jerzego Pieszkę, dyrektorów szkół muzycznych w Katowicach, Zabrzu i Jastrzębiu oraz absolwentów i pracowników szkoły, a następnie odebrał gratulacje i okolicznościowe upominki. Przy tej okazji docenieni zostali szczególnie zasłużeni nauczyciele – Helena i Włodzimierz Firlejowie, Józef Iwanowicz, Grażyna Krzanowska, Gabriela Tracz, Ewa Więckowska i Adam Podrez, których odznaczono medalami

 

Obchody jubileuszu 65-lecia Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej odbywały się od 1 do 5 września w nowej sali wybudowanej ze środków Unii Europejskiej i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sala koncertowa  to w zasadzie cały kompleks muzyczny. Sama sala ma ponad 2 tysiące metrów kwadratowych, z całym zapleczem - ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych. Powstały 24 dodatkowe sale ćwiczeń, garderoby, zaplecze, piękne reprezentacyjne foyer, magazyny instrumentów, zapadnia na fortepian, klimatyzatornia itp.  Widownia na 340 miejsc jest amfiteatralna, różnica poziomów od estrady do najwyższego punktu wynosi 3,8 metra. Z każdego miejsca obserwować można to, co dzieje się na estradzie. Scena przygotowana jest na  występy orkiestry symfonicznej i 40-osobowego chóru. Wszystkie koncerty można nagrywać, korzystając ze wspaniałego wyposażenia studia nagrań.